Śniadanie biznesowe w Subregionie Zachodnim.

W dniu 7.02.2019 odbyło się Śniadanie biznesowe w Subregionie Zachodnim.

Kilku reprezentantów samorządu terytorialnego i środowisk gospodarczych naszego regionu spotkało się już dwukrotnie na przełomie roku. Podczas spotkań zastanawiano się co jest siłą Subregionu Zachodniego i jakie działania można wspólnie zainicjować w ramach zarysowanego Programu Rozwoju Przedsiębiorczości.

Pierwszy pomysł, na który wszyscy przystali to budowanie sieci kontaktów w ramach naszego subregionu. Postanowiono organizować cykliczne regionalne śniadania biznesowe, już nie tylko w ramach danego miasta, ale kilku sąsiadujących miast i gmin Subregionu Zachodniego. Na razie to spotkanie wielobranżowe. Wkrótce rozważane są śniadania branżowe, które mogą wskazywać wspólne działania, czy też rozwiązywać problemy lokalnych branż.

Agenda:

8.00-8.15        Czekamy na wszystkich i jemy śniadanie

8.15-8.25        Powitanie gości i przybliżenie wizji współpracy – Radosław Knesz,
Inkubator Przedsiębiorczości

8.25-8.40        Wprowadzenie do networkingu – Krzysztof Dybiec, Prezes Izby Gospodarczej

8.40-8.50         Przełom w networkingu – możliwości współczesnych rozwiązań komunikacji w biznesie na przykładzie Platformy Informacyjnej PLUSYdlaBIZNESU

– Ireneusz Burek, Raciborska Izba Gospodarcza

8.50-9.20        30 sekund dla każdego gościa

9.20-10.00      Networking w praktyce – czas kiedy się poznajemy

 

Obecnie koncepcję integracji gospodarczej wspierają i przystąpiły do współpracy:

Urząd Miasta Wodzisław Śląski, Urząd Miasta Racibórz, Urząd Miasta Rybnik, Gmina Gorzyce, Gmina Godów, Inkubatory Przedsiębiorczości Rybnik, Racibórz Wodzisław Śląski, Izby Gospodarcze z Raciborza, Żor i Wodzisławia Śląskiego, Cechy Rzemieślników z Wodzisławia Śląskiego, Żor i Raciborza, Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, Forum Firm w Radlinie.


Obowiązujące zasady dot. przetwarzania danych osobowych (w tym informacje dot. Inspektora Ochrony Danych) publikujemy na stronie internetowej pod adresem https://radlin.pl/zpdo